Jerzy Wcisła – Senator RP

In vitro powinno być finansowane ze środków publicznych – Akcja Tak dla in vitro

Akcja Tak dla in vitro polega na wsparciu przez Państwo kwotą 500 milionów złotych metody in vitro. Popieramy ten obywatelski projekt z przekonania, że każda Polka i każdy Polak powinien mieć szansę zostać rodzicem.

Podczas dzisiejszej konferencji poruszonych zostało wiele kwestii m.in, że „Tak dla in vitro” jest projektem obywatelskim, społecznym, my go w całości popieramy, między innymi dlatego, że uważamy, że Polacy, którzy chcą urodzić dziecko, którzy chcą być rodzicami, powinni mieć stworzone warunki, żeby tak się stało i państwo ma obowiązek im pomóc – podkreślił senator Jerzy Wcisła. Stwierdził też, że kryzys demograficzny jest znacznie groźniejszy niż ekonomiczny, energetyczny czy ekologiczny.

– W Polsce ok. 3 mln osób ma problem z płodnością. Czasem się z tymi osobami spotykamy, rozmawiamy, to są osoby, których nie stać dzisiaj, aby samemu sobie poradzić – mówił Senator Wcisła. Zaznaczył też, że wśród tych 3 milionów osób jest 1/3 mężczyzn, 1/3 kobiet, a pozostałe 40 proc. to problem obojga partnerów w zakresie płodności lub sytuacje niezidentyfikowane. Senator podał również, że jeden zabieg in vitro to koszt kilkunastu tys. zł. Będziemy wychodzili na ulice Elbląga, jeździli po miejscowościach naszego regionu, będziemy zbierali podpisy pod tym projektem – zapowiadał Jerzy Wcisła. Podczas dzisiejszej konferencji wspólnie zachęcaliśmy również do wypełniania pobranych z internetu arkuszy i przynoszenia do biur poselskich.

W sobotę podpisy pod projektem ustawy „Tak dla in vitro” zbieraliśmy na elbląskich ulicach. Was również zachęcamy do złożenia podpisu.

WAŻNE. Jeżeli ktoś z Was chciałby podpisać się pod projektem #takdlainvitro, zapraszam do mojego Biura przy ul. Hetmańskiej 31 w dni powszednie w godzinach od 9:00 do 16:00


Jak młodzi ludzie postrzegają polską prezydencję w Radzie Unii Europejskiej? Czy władze w Polsce dostrzegają realne problemy młodzieży? Jakie konkretne działania można podjąć, by ich głos był lepiej słyszany? To tylko niektóre z pytań, które wybrzmiały podczas konferencji „Bezpieczeństwo, Europo! Co dalej, Europo? – o Polskiej Prezydencji w Radzie UE i co po niej zostaje

3 czerwca do Elbląga powrócił Jantar – najstarszy w Polsce pływający statek pasażerski, zbudowany w 1892 roku w elbląskiej stoczni Schichaua. Miałem zaszczyt, wspólnie z Juliuszem Markiem, towarzyszyć tej wyjątkowej jednostce od śluzy Biała Góra aż do elbląskiego portu.Statek został zakupiony w ramach budżetu obywatelskiego od Waldemara Matuszaka – bydgoskiego przedsiębiorcy i pasjonata żeglugi śródlądowej.

26 maja w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu odbyła się konferencja poświęcona rozwojowi miasta i jego otoczenia funkcjonalnego, zatytułowana: „Impulsy rozwojowe miasta Elbląg i jego obszaru funkcjonalnego – Społeczeństwo – Gospodarka – Środowisko”.W gronie przedstawicieli samorządów, środowisk naukowych i biznesowych rozmawialiśmy o kluczowych kierunkach rozwoju Elbląga i całego subregionu. Wśród głównych tematów znalazły się:• rola Elbląga

Na konferencji prasowej Parlamentarnego Zespołu ds Młodzieży radni zabrali głos w sprawie zbliżających się wyborów prezydenckich.Zaapelowali do młodych o aktywny udział w głosowaniu i podkreślili, jak ważne są wartości istotne dla młodego pokolenia.Nie pozwól, by inni decydowali za Ciebie. Pokaż, że Ci zależy. Idź na wybory. Twój głos się liczy!

Posiedzenie Rady Młodzieżowej przy Parlamentarnym Zespole ds. Młodzieży tym razem odbyło się na Stadionie Śląskim w Chorzowie.W nawiązaniu do historii wielkich meczów rozgrywanych na tym stadionie, podzieliłem się refleksją, że zarówno na boisku, jak i w uczelni, dzielnicy, mieście, regionie, kraju czy na arenie międzynarodowej – w sporcie i w polityce obowiązują te same zasady:

11 kwietnia w Nowym Dworze Gdańskim, wspólnie z burmistrzem Jackiem Michalskim, posłanką Martą Kołodziejczak, prof. Janem Szlachetko oraz licznym gronem ekspertów, samorządowców i przedstawicieli instytucji specjalistycznych, rozmawiamy o przyszłości Żuław. W kolejnych panelach towarzyszy nam również Maciej Opitz z Klubu Nowodworskiego.II Żuławski Szczyt Klimatyczny to przestrzeń do rzeczowej debaty nad wyzwaniami, jakie niesie zmieniający się

Biuro Senatora RP Jerzego Wcisła

Elbląg

82-300

ul. Hetmańska 31

Braniewo

14-500

ul. Gdańska 20

Lidzbark Warmiński

11-100

Plac Wolności 5

Dyrektor Biura

Karolina Śluz

tel. 603 366 761

biuro@wcisla.senat.pl

Projekt i wykonanie Wysocki Wsparcie IT