Jerzy Wcisła – Senator RP

Jerzy Wcisła jeszcze bliżej tworzenia prawa

Senator Jerzy Wcisła wszedł w skład Komisji Ustawodawczej Senatu RP. To kluczowa komisja senacka, zajmująca się inicjatywami ustawodawczymi i uchwałodawczymi Senatu, rozpatrywaniem zmian konstytucji oraz analizą orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego. W jej skład wchodzą między innymi marszałek Tomasz Grodzki i senator Bogdan Klich.

Senator Jerzy Wcisła wzmocnił Komisję Ustawodawczą na prośbę Koalicji Obywatelskiej. Kandydatura elbląskiego Senatora zyskała poparcie większości senatorów podczas lutowego posiedzenia Senatu RP.
To ogromne wyróżnienie i jednocześnie wielka odpowiedzialność – mówi senator Jerzy Wcisła. – Odpowiedzialność tym większa, że obecnie mamy do czynienia z nadużywaniem, a nawet łamaniem prawa przez władzę.
Przypomnijmy, w Senacie, Senator z Elbląga pełni również funkcję sekretarza i jest wiceprzewodniczącym senackiej Komisji Obrony Narodowej.

Ta kadencja Senatu to kadencja historyczna. – podkreśla Wcisła. – Demokratyczna opozycja posiada większość, dzięki czemu mogliśmy np. podczas ostatniego posiedzenia odrzucić kandydaturę polityka PiS Piotra Wawrzyka na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich.

Ponadto, podczas zakończonego w ubiegłym tygodniu XXI posiedzenia Senatu RP, senatorowie zaproponowali szybką i realną pomoc dla wszystkich przedsiębiorców poszkodowanych przez Covid-19. Podkreślili, że Polacy otrzymują 19 razy mniejsze wsparcie od państwa, niż przedsiębiorcy w Niemczech, 11 razy mniejsze niż właściciele firm w Wielkiej Brytanii i 8 razy mniejsze niż we Francji.
Oprócz tego, podczas ostatniego posiedzenia Senat RP sprzeciwił się ograniczeniom wolności i praw obywatelskich Polek i Polaków poprzez działania rządu RP zmierzające do likwidacji niezależnych mediów.


Jak młodzi ludzie postrzegają polską prezydencję w Radzie Unii Europejskiej? Czy władze w Polsce dostrzegają realne problemy młodzieży? Jakie konkretne działania można podjąć, by ich głos był lepiej słyszany? To tylko niektóre z pytań, które wybrzmiały podczas konferencji „Bezpieczeństwo, Europo! Co dalej, Europo? – o Polskiej Prezydencji w Radzie UE i co po niej zostaje

3 czerwca do Elbląga powrócił Jantar – najstarszy w Polsce pływający statek pasażerski, zbudowany w 1892 roku w elbląskiej stoczni Schichaua. Miałem zaszczyt, wspólnie z Juliuszem Markiem, towarzyszyć tej wyjątkowej jednostce od śluzy Biała Góra aż do elbląskiego portu.Statek został zakupiony w ramach budżetu obywatelskiego od Waldemara Matuszaka – bydgoskiego przedsiębiorcy i pasjonata żeglugi śródlądowej.

26 maja w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu odbyła się konferencja poświęcona rozwojowi miasta i jego otoczenia funkcjonalnego, zatytułowana: „Impulsy rozwojowe miasta Elbląg i jego obszaru funkcjonalnego – Społeczeństwo – Gospodarka – Środowisko”.W gronie przedstawicieli samorządów, środowisk naukowych i biznesowych rozmawialiśmy o kluczowych kierunkach rozwoju Elbląga i całego subregionu. Wśród głównych tematów znalazły się:• rola Elbląga

Na konferencji prasowej Parlamentarnego Zespołu ds Młodzieży radni zabrali głos w sprawie zbliżających się wyborów prezydenckich.Zaapelowali do młodych o aktywny udział w głosowaniu i podkreślili, jak ważne są wartości istotne dla młodego pokolenia.Nie pozwól, by inni decydowali za Ciebie. Pokaż, że Ci zależy. Idź na wybory. Twój głos się liczy!

Posiedzenie Rady Młodzieżowej przy Parlamentarnym Zespole ds. Młodzieży tym razem odbyło się na Stadionie Śląskim w Chorzowie.W nawiązaniu do historii wielkich meczów rozgrywanych na tym stadionie, podzieliłem się refleksją, że zarówno na boisku, jak i w uczelni, dzielnicy, mieście, regionie, kraju czy na arenie międzynarodowej – w sporcie i w polityce obowiązują te same zasady:

11 kwietnia w Nowym Dworze Gdańskim, wspólnie z burmistrzem Jackiem Michalskim, posłanką Martą Kołodziejczak, prof. Janem Szlachetko oraz licznym gronem ekspertów, samorządowców i przedstawicieli instytucji specjalistycznych, rozmawiamy o przyszłości Żuław. W kolejnych panelach towarzyszy nam również Maciej Opitz z Klubu Nowodworskiego.II Żuławski Szczyt Klimatyczny to przestrzeń do rzeczowej debaty nad wyzwaniami, jakie niesie zmieniający się

Biuro Senatora RP Jerzego Wcisła

Elbląg

82-300

ul. Hetmańska 31

Braniewo

14-500

ul. Gdańska 20

Lidzbark Warmiński

11-100

Plac Wolności 5

Dyrektor Biura

Karolina Śluz

tel. 603 366 761

biuro@wcisla.senat.pl

Projekt i wykonanie Wysocki Wsparcie IT