thin

Politycy Koalicji Obywatelskiej zapraszają na spotkania z mieszkańcami Elbląga

Już 22 maja w Elblągu odbędą się spotkania z parlamentarzystami KO, którzy spotkają się z mieszkańcami Elbląga. Spotkanie będzie miało charakter otwarty.

Jak zapewniał na konferencji prasowej senator Jerzy Wcisła, „pytania nie będą przygotowane wcześniej na kartkach, każdy będzie mógł zadać je na dowolny, ważny dla siebie temat”. W ten sposób senator odniósł się do spotkań Jarosława Kaczyńskiego (PiS), często nazywanymi „ustawkami”, na które wpuszczani są jedyni zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości.
Spotkania z parlamentarzystami KO odbędą się w Elblągu, Pasłęku i powiecie braniewskim. Szef KO Donald Tusk odwiedzi Lidzbark Warmiński. W powiecie elbląskim i braniewskim będziemy gościć Posła Macieja Laska, posła Bogdana Klicha, senatora Krzysztofa Brejzę, senator Beatę Małecką-Liberę – wymieniał Michał Missan, szef regionalnych struktur Koalicji Obywatelskiej.

W planach politycy KO mają spotkania z przedsiębiorcami, organizacjami pozarządowymi, a 22 maja o godz. 17 w Bibliotece Elbląskiej ma się odbyć spotkanie otwarte dla mieszkańców Elbląga. Spotkania z parlamentarzystami odbędą się również w powiecie braniewskim, m. in. we Fromborku, Braniewie i Pieniężnie. – Będą to spotkania z sołtysami i rolnikami. We Fromborku odbędzie się spotkanie dedykowane uzdrowiskom, ponieważ Frombork nim jest. Będziemy gościli posła Marka Hoka z Kołobrzegu i senatora Janusza Gromka, również z Kołobrzegu. Pierwszy działa w Parlamentarnym Zespole ds. Lecznictwa Uzdrowiskowego, natomiast drugi w Stowarzyszeniu Gmin Uzdrowiskowych RP. Czas na to, aby Frombork rozwijał się w kierunku uzdrowiskowym – mówiła Elżbieta Gelert, posłanka KO. Podczas spotkań z mieszkańcami powiatu braniewskiego ma być obecny również poseł Kazimierz Plocke i posłanki Iwona Kozłowska i Kinga Gajewska. Spotkania odbywają się w ramach akcji „Tu jest przyszłość„.

Serdecznie zapraszamy elblążanki i elblążan na spotkanie, które odbędzie się 22 maja o godz. 17 w Bibliotece Elbląskiej.


Powołaliśmy Warmińsko-Mazurski Zespół Parlamentarny. Przewodniczącym został Jacek Protas, ja zostałem wiceprzewodniczącym. Jeden z pierwszych celów: włączenie do budżetu państwa zadania dokończenia budowy drogi wodnej łączącej port w Elblągu z Bałtykiem. Zespół będzie pracować w składzie: Elżbieta Gelert, Jolanta Piotrowska, Ewa Kaliszuk, Maciej Wróbel, Janusz Cichoń, Stanisław Gorczyca, Paweł Papke, Anna Wojciechowska, Marcin Kulasek.

13 listopada Senatorowie złożyli ślubowanie oraz rozpoczęliśmy pierwsze posiedzenie XI kadencji Senatu RP. Po raz drugi w historii urząd Marszałka Senatu obejmuje kobieta. Pani Marszałkini, Małgorzata Kidawa-Błońska. Senatorka z Warmii i Mazur, Ewa Monika Kaliszuk została sekretarzem Senatu. Wiem z doświadczenia, że nie jest to proste zadanie, lecz jestem pewien, że Ewa Kaliszuk poradzi sobie

NIK ujawniła liczne nieprawidłowości przy Przekopie Mierzei i rozważa powiadomienie prokuratury. Kontrola została przeprowadzona na mój wniosek. Jak ujawnia NIK, sposób realizacji Przekopu od początku był skazany na porażkę i nie mógł zwiększyć bezpieczeństwa w regionie. Minister odpowiedzialny o tym wiedział, ale nie powiedział. Nieprawidłowości stwierdzono w zakresie planowania, realizacji i nadzoru nad Programem Wieloletnim.

Wysłałem 3 listopada apel do prezydenta Polski o natychmiastowe powierzenie Donaldowi Tuskowi powołania rządu – jedynemu politykowi, który ma poparcie większości parlamentarnej i który szybko doprowadzi do otrzymania przez Polskę środków unijnych, w tym w ramach KPO. Apeluję o natychmiastowe podjęcie działań, które doprowadzą do szybkiego powołania rządu RP. Polska i Polacy czekają na rząd,

W poprzedniej kadencji byłem jednym opozycyjnym senatorem z Warmii i Mazur. W tej kadencji będzie nas aż czworo. Gratuluję nowo wybranym Senatorkom i Senatorom:Jolancie Piotrowskiej, Ewie Monice Kaliszuk oraz Gustawowi Markowi Brzezinowi. Cieszy mnie ten nasz silny skład, bo — jak wiecie — przed nami etap odbudowywania państwa po rządach PIS. Senat będzie miał tu

Już oficjalnie mogę potwierdzić, że zostałem wybrany na XI kadencję Senatu RP. Zaufania nie przelicza się w rekordy, ale tutaj liczby mówią same za siebie. Dane PKW wskazują 86 158 oddanych na mnie głosów. Ponad 33 tysiące głosów więcej od rywala z PiS. Zaufało mi 57,04% Wyborczyń i Wyborców z naszego okręgu. To też piękny